Vishay/Vitramon VJ1825A750JBBAT4X
VJ1825A750JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A750JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 75PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A750JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A750JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A750JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A750JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A750JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A750JBBAT4X
Related LinksVJ1825A7, VJ1825A750JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A750JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A750JBBAT4X
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 6W datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.205 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
OSC XO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
INFRARED ULTRASONIC WALL SENSOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf