Vishay/Vitramon VJ1825Y123JBLAT4X
VJ1825Y123JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y123JBLAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.012UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y123JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y123JBLAT4X
QUANTITY
VJ1825Y123JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y123JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y123JBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y123JBLAT4X
Related LinksVJ1825Y1, VJ1825Y123JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y123JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y123JBLAT4X
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 170MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 1.8V SOT89-5 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN RECEPT 31POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 20K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
2.5 G DWDM TOSA 200KM LC REC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM datasheet.pdf
FUSE 35A 400V GG/GL SIZE 01 datasheet.pdf