Vishay/Vitramon VJ1825Y394KBCAT4X
VJ1825Y394KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y394KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.39UF 200V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y394KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y394KBCAT4X
QUANTITY
VJ1825Y394KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y394KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y394KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y394KBCAT4X
Related LinksVJ1825Y3, VJ1825Y394KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y394KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y394KBCAT4X
CAP TANT 1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 50VDC 1913 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MINI DIODE 1000V datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf