Vishay/Vitramon VJ2220A182JBCAT4X
VJ2220A182JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A182JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 1800PF 200V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A182JBCAT4X.pdf
Availability of VJ2220A182JBCAT4X
QUANTITY
VJ2220A182JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A182JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A182JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A182JBCAT4X
Related LinksVJ2220A1, VJ2220A182JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A182JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A182JBCAT4X
IDC CABLE - MSD10K/MC10F/MPK10K datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR SYNC ADJ 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 100V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 SQ datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
10000UF 6,3V 16X31,5 datasheet.pdf