Vishay/Vitramon VJ2220A182KBBAT4X
VJ2220A182KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A182KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A182KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220A182KBBAT4X
QUANTITY
VJ2220A182KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A182KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A182KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A182KBBAT4X
Related LinksVJ2220A1, VJ2220A182KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A182KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A182KBBAT4X
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 15POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG CTRL BST FLYBK PWM 8VSSOP datasheet.pdf
FUSE LK X 15.0A RB 23" datasheet.pdf