Vishay/Vitramon VJ2220A682KBAAT4X
VJ2220A682KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A682KBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A682KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A682KBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A682KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A682KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A682KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A682KBAAT4X
Related LinksVJ2220A6, VJ2220A682KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A682KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A682KBAAT4X
CONN RECEPT 100POS.050 VERT DUAL datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V/1.5V 0.15A 8MLF datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A TO269AA datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
24MMX55M BULK datasheet.pdf
47UF 25V 5X11 datasheet.pdf