Vishay/Vitramon VJ2225A122JBBAT4X
VJ2225A122JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A122JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A122JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2225A122JBBAT4X
QUANTITY
VJ2225A122JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A122JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A122JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A122JBBAT4X
Related LinksVJ2225A1, VJ2225A122JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A122JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A122JBBAT4X
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 33 POS .137 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A 3DDPAK datasheet.pdf
IC FPGA EEPROM 512K ALTERA 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 640MA 1.25 OHM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPED 16POS datasheet.pdf
TURQ STRK SW SPST-NO LEAF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf