Vishay/Vitramon VJ2225A152KBGAT4X
VJ2225A152KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A152KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 1KV NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A152KBGAT4X.pdf
Availability of VJ2225A152KBGAT4X
QUANTITY
VJ2225A152KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A152KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A152KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A152KBGAT4X
Related LinksVJ2225A1, VJ2225A152KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A152KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A152KBGAT4X
CONN FPC TOP 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET R/A 5R0W 150POS SLD datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM/12VWM SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IGBT 300A 600V SOT-227B datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
ASSY Z-DOK+6 ADAPTER BRD 40PR datasheet.pdf
RES 336 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf