Vishay/Vitramon VJ2225A222JBEAT4X
VJ2225A222JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A222JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 500V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A222JBEAT4X.pdf
Availability of VJ2225A222JBEAT4X
QUANTITY
VJ2225A222JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A222JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A222JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A222JBEAT4X
Related LinksVJ2225A2, VJ2225A222JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A222JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A222JBEAT4X
OSC XO 28.322MHZ TTL SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 4A 400V KBJ datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75V 24VOUT datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf