Vishay/Vitramon VJ2225A392JBGAT4X
VJ2225A392JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A392JBGAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 1KV NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A392JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2225A392JBGAT4X
QUANTITY
VJ2225A392JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A392JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A392JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A392JBGAT4X
Related LinksVJ2225A3, VJ2225A392JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A392JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A392JBGAT4X
REGULTR 18V 0.66A 3PIN CU HS TH datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 12VIN 15V DIP REG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 200MA SMINI2 datasheet.pdf
CONN MALE 60POS SILVER SLDR EYE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 230V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.36A 91 MOHM datasheet.pdf