Vishay/Vitramon VJ2225A471JBGAT4X
VJ2225A471JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A471JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 1KV NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A471JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2225A471JBGAT4X
QUANTITY
VJ2225A471JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A471JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A471JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A471JBGAT4X
Related LinksVJ2225A4, VJ2225A471JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A471JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A471JBGAT4X
RES 8.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf