Vishay/Vitramon VJ2225A473KBAAT4X
VJ2225A473KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A473KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A473KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2225A473KBAAT4X
QUANTITY
VJ2225A473KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A473KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A473KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMLCC Solutions for Board Flexure
Featured ProductSurface-Mount Open-Mode Design MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A473KBAAT4X
Related LinksVJ2225A4, VJ2225A473KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A473KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A473KBAAT4X
RES SMD 180KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 280W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 120MA 6.9 OHM SMD datasheet.pdf
TAG ID RATINGS 5.75"X3" BK/RD/WT datasheet.pdf
MICRO 21C P 18" YEL FLOAT NI datasheet.pdf