Vishay/Vitramon VJ2225Y123KBRAT4X
VJ2225Y123KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y123KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y123KBRAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y123KBRAT4X
QUANTITY
VJ2225Y123KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y123KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y123KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y123KBRAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y123KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y123KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y123KBRAT4X
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 659.5V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
EVALKIT 32BIT 600M 128PIN QFPDSP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf