Vishay/Vitramon VJ2225Y125JBBAT4X
VJ2225Y125JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y125JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 1.2UF 100V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y125JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y125JBBAT4X
QUANTITY
VJ2225Y125JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y125JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y125JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y125JBBAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y125JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y125JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y125JBBAT4X
IC REG LDO 1.8V 0.75A 8MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 350MA 850 MOHM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADA4941-1YR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58 20AWG 1000' datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 4A 8SOIC datasheet.pdf