Vishay/Vitramon VJ2225Y153JBGAT4X
VJ2225Y153JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y153JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y153JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y153JBGAT4X
QUANTITY
VJ2225Y153JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y153JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y153JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y153JBGAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y153JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y153JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y153JBGAT4X
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2CHAN MULT 16SOEIAJ datasheet.pdf
RES 330 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V U2J 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GATE DRVR 8DIPGW datasheet.pdf
RES 12K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
WR-MPC4 4,20 MM PRE-CRIMPED CONT datasheet.pdf
SR BTS CB FT 7 ASY datasheet.pdf
CONN D-TYPE PLUG 30POS VERT datasheet.pdf