Vishay/Vitramon VJ2225Y273KBGAT4X
VJ2225Y273KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y273KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y273KBGAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y273KBGAT4X
QUANTITY
VJ2225Y273KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y273KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y273KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)