Vishay/Vitramon VJ2225Y682JBRAT4X
VJ2225Y682JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y682JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y682JBRAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y682JBRAT4X
QUANTITY
VJ2225Y682JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y682JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y682JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y682JBRAT4X
Related LinksVJ2225Y6, VJ2225Y682JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y682JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y682JBRAT4X
RELAY TIME DELAY DPDT 120 VAC 8 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 14POS VERT 2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf