FFF VJ23215200J0G
VJ23215200J0G picture photo
Mfg. Part Number
VJ23215200J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
508 TB RIS CLA 180 STACK
Datasheet Download
VJ23215200J0G.pdf
Availability of VJ23215200J0G
QUANTITY
VJ23215200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ23215200J0G
Internal Part NumberEIS-VJ23215200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesVJ
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-30 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ23215200J0G
Related LinksVJ2321, VJ23215200J0G Datasheet, FFF Distributor
VJ23215200J0G Details Description
Related parts for VJ23215200J0G
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HOUS RCPT 2POS FREE HANGING datasheet.pdf
MODULE RABBITCORE RCM3400 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 988 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
LED MT SR VERT 0.650" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf