FFF VL08315100J0G
VL08315100J0G picture photo
Mfg. Part Number
VL08315100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
381 TB SOCKET RA
Datasheet Download
VL08315100J0G.pdf
Availability of VL08315100J0G
QUANTITY
VL08315100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VL08315100J0G
Internal Part NumberEIS-VL08315100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package190
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesVL
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions8
Positions Per Level4
Number of Levels2
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VL08315100J0G
Related LinksVL0831, VL08315100J0G Datasheet, FFF Distributor
VL08315100J0G Details Description
Related parts for VL08315100J0G
IC DAS 8BIT 8CH 5V 28-DIP datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK 2.4MM datasheet.pdf
IC SERIALIZER/CABLE DVR 48-LLP datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 40SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 235K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 270MA 850 MOHM datasheet.pdf
MICRO 15C P 3" WHT JACKP datasheet.pdf
ASSY LOWER DIE datasheet.pdf
BLADE TOP datasheet.pdf
VARISTOR 500A 18V 1210 datasheet.pdf