FFF VL28315100J0G
VL28315100J0G picture photo
Mfg. Part Number
VL28315100J0G
Brief Description
381 TB SOCKET RA
Datasheet Download
VL28315100J0G.pdf
Availability of VL28315100J0G
QUANTITY
VL28315100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VL28315100J0G
Internal Part NumberEIS-VL28315100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesVL
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions28
Positions Per Level14
Number of Levels2
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VL28315100J0G
Related LinksVL2831, VL28315100J0G Datasheet, FFF Distributor
VL28315100J0G Details Description
Related parts for VL28315100J0G
CONN PC PIN CIRC 0.047DIA SILVER datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
IGBT 330V TO-220AB datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
EB THRDPLNGR SIDXIT 1.0M CABLE datasheet.pdf
COLOR MARKING PATCH CABLE YELLOW datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
RES 1.273K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf