TDK Corporation VLCF4020T-6R8N1R0
VLCF4020T-6R8N1R0 picture photo
Mfg. Part Number
VLCF4020T-6R8N1R0
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.05A 131 MOHM
Datasheet Download
VLCF4020T-6R8N1R0.pdf
Availability of VLCF4020T-6R8N1R0
QUANTITY
VLCF4020T-6R8N1R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLCF4020T-6R8N1R0
Internal Part NumberEIS-VLCF4020T-6R8N1R0
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating1.05A
Current - Saturation1.05A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)131 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLCF4020T-6R8N1R0
Related LinksVLCF4020, VLCF4020T-6R8N1R0 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLCF4020T-6R8N1R0 Details Description
Related parts for VLCF4020T-6R8N1R0
KWIK NUT 0.276" NYLON M3 datasheet.pdf
DEK 5/3 5 MC FS 141-150 500/PK datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 11W AB TO263-9 datasheet.pdf
IC AMP POST PECL 3.3V/5V 10-MSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC FPGA 492 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 230NH 62A 0.29 MOHM datasheet.pdf