TDK Corporation VLF302512MT-100M
VLF302512MT-100M picture photo
Mfg. Part Number
VLF302512MT-100M
Brief Description
FIXED IND 10UH 620MA 299 MOHM
Datasheet Download
VLF302512MT-100M.pdf
Availability of VLF302512MT-100M
QUANTITY
VLF302512MT-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF302512MT-100M
Internal Part NumberEIS-VLF302512MT-100M
FamilyFixed Inductors
SeriesVLF-MT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating620mA
Current - Saturation620mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)299 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF302512MT-100M
Related LinksVLF30251, VLF302512MT-100M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF302512MT-100M Details Description
Related parts for VLF302512MT-100M
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
ASSEMBLY END FEED BOX C5 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 2220 datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRPL 2CH 16TSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A U8FL datasheet.pdf