TDK Corporation VLF504015MT-100M-CA
VLF504015MT-100M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF504015MT-100M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.58A 140 MOHM
Datasheet Download
VLF504015MT-100M-CA.pdf
Availability of VLF504015MT-100M-CA
QUANTITY
VLF504015MT-100M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF504015MT-100M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF504015MT-100M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.58A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF504015MT-100M-CA
Related LinksVLF504015, VLF504015MT-100M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF504015MT-100M-CA Details Description
Related parts for VLF504015MT-100M-CA
HEADER OPEN CUP 3LVL .600 48POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ADC 14BIT 95/105MSPS 32-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 140 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
STD TIMER HOUSING 2POS datasheet.pdf
DIGITAL TIMER IP66 0.001S-999.9H datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf