TDK Corporation VLP6045LT-4R7M
VLP6045LT-4R7M picture photo
Mfg. Part Number
VLP6045LT-4R7M
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 4.1A 38 MOHM SMD
Datasheet Download
VLP6045LT-4R7M.pdf
Availability of VLP6045LT-4R7M
QUANTITY
VLP6045LT-4R7M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLP6045LT-4R7M
Internal Part NumberEIS-VLP6045LT-4R7M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationVLP Series RoHS Certificate
Standard Package1,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating4.1A
Current - Saturation4.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)38 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLP6045LT-4R7M
Related LinksVLP6045, VLP6045LT-4R7M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLP6045LT-4R7M Details Description
Related parts for VLP6045LT-4R7M
CONN FFC RCPT 14POS 2.54MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 10POS 2.5MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
CONN PATCHBAY 48JACKS 1.75" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
FIBER CBL ASSY ZINC IP67 5M datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.347A 110 MOHM datasheet.pdf
BOARD DEMO ADC1213D080WO datasheet.pdf
COUNTER LCD 4 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 400VDC AXIAL datasheet.pdf
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC datasheet.pdf