TDK Corporation VLS2010ET-3R3M-CA
VLS2010ET-3R3M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS2010ET-3R3M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 860MA 348 MOHM
Datasheet Download
VLS2010ET-3R3M-CA.pdf
Availability of VLS2010ET-3R3M-CA
QUANTITY
VLS2010ET-3R3M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS2010ET-3R3M-CA
Internal Part NumberEIS-VLS2010ET-3R3M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating860mA
Current - Saturation830mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)348 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS2010ET-3R3M-CA
Related LinksVLS2010E, VLS2010ET-3R3M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS2010ET-3R3M-CA Details Description
Related parts for VLS2010ET-3R3M-CA
RES ARRAY 7 RES 5.1K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 3A FAST TERM datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS CABLE MNT W/SKTS datasheet.pdf