TDK Corporation VLS2010ET-4R7M
VLS2010ET-4R7M picture photo
Mfg. Part Number
VLS2010ET-4R7M
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 700MA 408 MOHM
Datasheet Download
VLS2010ET-4R7M.pdf
Availability of VLS2010ET-4R7M
QUANTITY
VLS2010ET-4R7M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS2010ET-4R7M
Internal Part NumberEIS-VLS2010ET-4R7M
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)408 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS2010ET-4R7M
Related LinksVLS2010, VLS2010ET-4R7M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS2010ET-4R7M Details Description
Related parts for VLS2010ET-4R7M
IC ADC 16BIT 100KSPS 28-SOIC datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 5.5V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-5PSI 2-37KPI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ALUMINUM INNER PANEL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf