TDK Corporation VLS252015ET-100M-CA
VLS252015ET-100M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS252015ET-100M-CA
Brief Description
FIXED IND 10UH 650MA 588 MOHM
Datasheet Download
VLS252015ET-100M-CA.pdf
Availability of VLS252015ET-100M-CA
QUANTITY
VLS252015ET-100M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS252015ET-100M-CA
Internal Part NumberEIS-VLS252015ET-100M-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation720mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)588 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS252015ET-100M-CA
Related LinksVLS252015, VLS252015ET-100M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS252015ET-100M-CA Details Description
Related parts for VLS252015ET-100M-CA
PLUG ASSY,CHAMP 050,SER I,40 P datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 8VC SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf