TDK Corporation VLS3010T-220MR46
VLS3010T-220MR46 picture photo
Mfg. Part Number
VLS3010T-220MR46
Brief Description
FIXED IND 22UH 460MA 900 MOHM
Datasheet Download
VLS3010T-220MR46.pdf
Availability of VLS3010T-220MR46
QUANTITY
VLS3010T-220MR46 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS3010T-220MR46
Internal Part NumberEIS-VLS3010T-220MR46
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating460mA
Current - Saturation460mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS3010T-220MR46
Related LinksVLS3010T, VLS3010T-220MR46 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS3010T-220MR46 Details Description
Related parts for VLS3010T-220MR46
JUMPER-H1500TR/A2015N/X 5" datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 16POS datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
OSCOPE 60MHZ 1GSA/S DGTL STORAGE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 20POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 70.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf