TDK Corporation VLS4012ET-330M
VLS4012ET-330M picture photo
Mfg. Part Number
VLS4012ET-330M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 470MA 804 MOHM
Datasheet Download
VLS4012ET-330M.pdf
Availability of VLS4012ET-330M
QUANTITY
VLS4012ET-330M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS4012ET-330M
Internal Part NumberEIS-VLS4012ET-330M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating470mA
Current - Saturation470mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)804 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS4012ET-330M
Related LinksVLS4012, VLS4012ET-330M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS4012ET-330M Details Description
Related parts for VLS4012ET-330M
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 30ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf