TDK Corporation VLS4012ET-6R8M
VLS4012ET-6R8M picture photo
Mfg. Part Number
VLS4012ET-6R8M
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1A 156 MOHM SMD
Datasheet Download
VLS4012ET-6R8M.pdf
Availability of VLS4012ET-6R8M
QUANTITY
VLS4012ET-6R8M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS4012ET-6R8M
Internal Part NumberEIS-VLS4012ET-6R8M
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)156 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS4012ET-6R8M
Related LinksVLS4012, VLS4012ET-6R8M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS4012ET-6R8M Details Description
Related parts for VLS4012ET-6R8M
CONN HEADR 42POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.215 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT 29POS datasheet.pdf