Vishay Semiconductor/Diodes Division VLZ36C-GS18
VLZ36C-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
VLZ36C-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 34.27V 500MW SOD80
Datasheet Download
VLZ36C-GS18.pdf
Availability of VLZ36C-GS18
QUANTITY
VLZ36C-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLZ36C-GS18
Internal Part NumberEIS-VLZ36C-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)34.27V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)75 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40µA @ 31.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLZ36C-GS18
Related LinksVLZ36, VLZ36C-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VLZ36C-GS18 Details Description
Related parts for VLZ36C-GS18
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 150KHZ 16DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH DUAL 24TVSOP datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 80MA MICRO-X1 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 184 I/O 240QFP datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf