FFF VN19A15000J0G
VN19A15000J0G picture photo
Mfg. Part Number
VN19A15000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
254 TB RIS CLA 180D SOL
Datasheet Download
VN19A15000J0G.pdf
Availability of VN19A15000J0G
QUANTITY
VN19A15000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VN19A15000J0G
Internal Part NumberEIS-VN19A15000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesVN
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.100" (2.54mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current6A
Voltage150V
Wire Gauge18-30 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.15 Nm (1.3 Lb-In)
Screw ThreadM1.6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VN19A15000J0G
Related LinksVN19A1, VN19A15000J0G Datasheet, FFF Distributor
VN19A15000J0G Details Description
Related parts for VN19A15000J0G
PHOTODIODE BLUE 4.34MM SQ BUSS datasheet.pdf
RES 33 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 5W DO15 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 667MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf