Triad Magnetics VPP24-210
VPP24-210 picture photo
Mfg. Part Number
VPP24-210
Brief Description
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE
Datasheet Download
VPP24-210.pdf
Availability of VPP24-210
QUANTITY
VPP24-210 Order Process
Ship out your order
Specifications of VPP24-210
Internal Part NumberEIS-VPP24-210
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVPP Series
3D ModelVPP24-210
Standard Package1
TypeLaminated Core
Voltage - Primary115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max)Parallel 420mA, Series 210mA
Center TapNo
Power - Max5 VA
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / Dimension41.28mm L x 33.32mm W
Height - Seated (Max)34.93mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VPP24-210
Related LinksVPP2, VPP24-210 Datasheet, Triad Magnetics Distributor
VPP24-210 Details Description
Related parts for VPP24-210
HOOK-UP SOLID 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 200MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL MON 16SOIC datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 80MSPS LP 32LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MOD SBC SR9000 FWT18R SCREW TERM datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf