Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-10CWH02FNTRL-M3
VS-10CWH02FNTRL-M3 picture photo
Mfg. Part Number
VS-10CWH02FNTRL-M3
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO252-3
Datasheet Download
VS-10CWH02FNTRL-M3.pdf
Availability of VS-10CWH02FNTRL-M3
QUANTITY
VS-10CWH02FNTRL-M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-10CWH02FNTRL-M3
Internal Part NumberEIS-VS-10CWH02FNTRL-M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLeadframe Update 04/Sep/2015
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesFRED Pt®
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)23ns
Current - Reverse Leakage @ Vr40µA @ 200V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageD-PAK (TO-252AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-10CWH02FNTRL-M3
VS-10CWH02FNTRL-M3 Details Description
Related parts for VS-10CWH02FNTRL-M3
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IGBT 1200V 80A 483W TO247-3 datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 419MA 700 MOHM datasheet.pdf
DL LVL FLOATSW 202MM TOTAL L datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
ADAPTER X/F 7MM/SMA 18GHZ datasheet.pdf