Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-130MT100KPBF
VS-130MT100KPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-130MT100KPBF
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
IC BRIDGE 3PH 1000V 130A MTK
Datasheet Download
VS-130MT100KPBF.pdf
Availability of VS-130MT100KPBF
QUANTITY
VS-130MT100KPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-130MT100KPBF
Internal Part NumberEIS-VS-130MT100KPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPCN-DD-021-2014 Rev 0 10/Sep/2014
Standard Package15
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTray
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)130A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseMT-K Module
Supplier Device PackageMT-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-130MT100KPBF
Related LinksVS-130M, VS-130MT100KPBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-130MT100KPBF Details Description
Related parts for VS-130MT100KPBF
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 24V datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A SOT223-5 datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 500V 51A SP4 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK datasheet.pdf
RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf