Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-82CNQ030ASLPBF
VS-82CNQ030ASLPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-82CNQ030ASLPBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D618SL
Datasheet Download
VS-82CNQ030ASLPBF.pdf
Availability of VS-82CNQ030ASLPBF
QUANTITY
VS-82CNQ030ASLPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-82CNQ030ASLPBF
Internal Part NumberEIS-VS-82CNQ030ASLPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginPCN-DD-026-2014 Rev 0 01/Dec/2014
Standard Package400
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)40A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If550mV @ 80A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5mA @ 30V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseD-61-8-SL
Supplier Device PackageD-61-8-SL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-82CNQ030ASLPBF
Related LinksVS-82CNQ, VS-82CNQ030ASLPBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-82CNQ030ASLPBF Details Description
Related parts for VS-82CNQ030ASLPBF
CAP TANT 0.15UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW 1005 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 642 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 ORN/RED/GRN DIFF datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-60V datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf