Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKC250-08PBF
VS-VSKC250-08PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKC250-08PBF
Brief Description
MOD DIODE 800V 250A MAGN-A-PAK
Datasheet Download
VS-VSKC250-08PBF.pdf
Availability of VS-VSKC250-08PBF
QUANTITY
VS-VSKC250-08PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKC250-08PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKC250-08PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKC250-08PBF
Related LinksVS-VSKC2, VS-VSKC250-08PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKC250-08PBF Details Description
Related parts for VS-VSKC250-08PBF
CONN SIM/SAM CARD HINGED TYPE datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1.0K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
IC ADC 15BIT 65MSPS 56-TQFN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 2KW 200V datasheet.pdf
RES 333.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 220MA 3.408 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf