Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKD250-12PBF
VS-VSKD250-12PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKD250-12PBF
Brief Description
POWER MODULE 1200V 250A MAGNAPAK
Datasheet Download
VS-VSKD250-12PBF.pdf
Availability of VS-VSKD250-12PBF
QUANTITY
VS-VSKD250-12PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKD250-12PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKD250-12PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKD250-12PBF
Related LinksVS-VSKD2, VS-VSKD250-12PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKD250-12PBF Details Description
Related parts for VS-VSKD250-12PBF
RES 47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RPN SINGLE OUTPUT STYLE 270DEG datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 6.7UH T38 datasheet.pdf
TRANS 600W LDMOS SOT539B datasheet.pdf
RES 120 OHM 3/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO263AB datasheet.pdf