Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKD270-30PBF
VS-VSKD270-30PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKD270-30PBF
Brief Description
POWER MODULE 3000V 270A MAGNAPAK
Datasheet Download
VS-VSKD270-30PBF.pdf
Availability of VS-VSKD270-30PBF
QUANTITY
VS-VSKD270-30PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKD270-30PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKD270-30PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKD270-30PBF
Related LinksVS-VSKD2, VS-VSKD270-30PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKD270-30PBF Details Description
Related parts for VS-VSKD270-30PBF
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP D 8BIT 24-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 2B 5V datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KEYBOARD 16BTN datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CNN HEADR BRKWAY .100 6POS STR datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 40W datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO41 datasheet.pdf