Vishay Thin Film VSSR2403151JUF
VSSR2403151JUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2403151JUF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 150 OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2403151JUF.pdf
Availability of VSSR2403151JUF
QUANTITY
VSSR2403151JUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2403151JUF
Internal Part NumberEIS-VSSR2403151JUF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package55
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2403151JUF
Related LinksVSSR240, VSSR2403151JUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2403151JUF Details Description
Related parts for VSSR2403151JUF
IC 12BIT QUAD VOUT SER 16-SOIC datasheet.pdf
TERM SH LOCK/FORK NYL22-18AWG#10 datasheet.pdf
Connector Receptacle 96 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
2.0 WTB PLG HSG ASSY RA 9CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf