Vishay Thin Film VSSR2403472JTF
VSSR2403472JTF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2403472JTF
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 4.7K OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2403472JTF.pdf
Availability of VSSR2403472JTF
QUANTITY
VSSR2403472JTF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2403472JTF
Internal Part NumberEIS-VSSR2403472JTF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package2,500
SeriesVSSR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2403472JTF
Related LinksVSSR240, VSSR2403472JTF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2403472JTF Details Description
Related parts for VSSR2403472JTF
RC NETWORK 10 OHM/22PF 5% SMD datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC DIFF DVR/RCVR DUAL 16SO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CBL 4POS M12 R/A SCKT-WIRE 5M datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-H 30/60 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf