Vishay/BCcomponents VY1152M35Y5UC63V0
VY1152M35Y5UC63V0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1152M35Y5UC63V0
Brief Description
CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1152M35Y5UC63V0.pdf
Availability of VY1152M35Y5UC63V0
QUANTITY
VY1152M35Y5UC63V0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1152M35Y5UC63V0
Internal Part NumberEIS-VY1152M35Y5UC63V0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY1-C.stp
Standard Package1,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.354" (9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1152M35Y5UC63V0
Related LinksVY1152M3, VY1152M35Y5UC63V0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1152M35Y5UC63V0 Details Description
Related parts for VY1152M35Y5UC63V0
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO214AC datasheet.pdf
CONN SKT 4POS E-CON 3A WIRE MT datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
SLDSW 10A 1.0M NONE datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 44 POS datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf