Vishay/BCcomponents VY1331K31Y5SG6UL0
VY1331K31Y5SG6UL0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1331K31Y5SG6UL0
Brief Description
CAP CER 330PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1331K31Y5SG6UL0.pdf
Availability of VY1331K31Y5SG6UL0
QUANTITY
VY1331K31Y5SG6UL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1331K31Y5SG6UL0
Internal Part NumberEIS-VY1331K31Y5SG6UL0
3D ModelVY1.stp
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1331K31Y5SG6UL0
Related LinksVY1331K3, VY1331K31Y5SG6UL0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1331K31Y5SG6UL0 Details Description
Related parts for VY1331K31Y5SG6UL0
RACKMOUNT INTERNAL CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN RECPT 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
SPIRAL WRAP .50 12.7MM X 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf