Vishay/BCcomponents VY1332M59Y5UQ63L0
VY1332M59Y5UQ63L0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1332M59Y5UQ63L0
Brief Description
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1332M59Y5UQ63L0.pdf
Availability of VY1332M59Y5UQ63L0
QUANTITY
VY1332M59Y5UQ63L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1332M59Y5UQ63L0
Internal Part NumberEIS-VY1332M59Y5UQ63L0
3D ModelVY1.stp
Standard Package500
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1332M59Y5UQ63L0
Related LinksVY1332M5, VY1332M59Y5UQ63L0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1332M59Y5UQ63L0 Details Description
Related parts for VY1332M59Y5UQ63L0
IC REG LDO 2.7V 80MA SC82AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 26A 2.2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 10.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5.1K OHM 14SOIC datasheet.pdf