Vishay/BCcomponents VY1392M61Y5UQ6UV0
VY1392M61Y5UQ6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1392M61Y5UQ6UV0
Brief Description
CAP CER 3900PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1392M61Y5UQ6UV0.pdf
Availability of VY1392M61Y5UQ6UV0
QUANTITY
VY1392M61Y5UQ6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1392M61Y5UQ6UV0
Internal Part NumberEIS-VY1392M61Y5UQ6UV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.610" Dia (15.50mm)
Height - Seated (Max)0.768" (19.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1392M61Y5UQ6UV0
Related LinksVY1392M6, VY1392M61Y5UQ6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1392M61Y5UQ6UV0 Details Description
Related parts for VY1392M61Y5UQ6UV0
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
ID ISC.LRM2000-B LONG RANDE READ datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTRLR 20-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 72POS datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 30POS datasheet.pdf