Vishay/BCcomponents VY1470K31Y5SG6TV0
VY1470K31Y5SG6TV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1470K31Y5SG6TV0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1470K31Y5SG6TV0.pdf
Availability of VY1470K31Y5SG6TV0
QUANTITY
VY1470K31Y5SG6TV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1470K31Y5SG6TV0
Internal Part NumberEIS-VY1470K31Y5SG6TV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY1.stp
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVY1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1470K31Y5SG6TV0
Related LinksVY1470K3, VY1470K31Y5SG6TV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1470K31Y5SG6TV0 Details Description
Related parts for VY1470K31Y5SG6TV0
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8MSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 8-SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 30.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 169 OHM 1206 datasheet.pdf
SIGNAL AND CONTROL INLINE SPLICI datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SR BTS CSINSL 4 ASY H datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
C/A QSFP MPO- LC DUPLEX 8F 5M datasheet.pdf