Vishay/BCcomponents VY2222M35Y5UG6UL5
VY2222M35Y5UG6UL5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2222M35Y5UG6UL5
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2222M35Y5UG6UL5.pdf
Availability of VY2222M35Y5UG6UL5
QUANTITY
VY2222M35Y5UG6UL5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2222M35Y5UG6UL5
Internal Part NumberEIS-VY2222M35Y5UG6UL5
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2222M35Y5UG6UL5
Related LinksVY2222M3, VY2222M35Y5UG6UL5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2222M35Y5UG6UL5 Details Description
Related parts for VY2222M35Y5UG6UL5
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 82 OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.5MM datasheet.pdf
COLD SHRINK COAX SEALING KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
Connector Receptacle 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
THRMLLY COND PAD SQ 28MM 100/PK datasheet.pdf
M801 7C 7#16 SKT RECP THRD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf