Vishay/BCcomponents VY2332M41Y5UG6UV0
VY2332M41Y5UG6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2332M41Y5UG6UV0
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2332M41Y5UG6UV0.pdf
Availability of VY2332M41Y5UG6UV0
QUANTITY
VY2332M41Y5UG6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2332M41Y5UG6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2332M41Y5UG6UV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2332M41Y5UG6UV0
Related LinksVY2332M4, VY2332M41Y5UG6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2332M41Y5UG6UV0 Details Description
Related parts for VY2332M41Y5UG6UV0
IC DIVIDER /2 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
ICL 40 OHM 20% 2A 10MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
MAGNUM B38 SERIES datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
1000UF 40V 18X38MM 125C 8000H datasheet.pdf