Vishay/BCcomponents VY2392M47Y5US6UV7
VY2392M47Y5US6UV7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2392M47Y5US6UV7
Brief Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2392M47Y5US6UV7.pdf
Availability of VY2392M47Y5US6UV7
QUANTITY
VY2392M47Y5US6UV7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2392M47Y5US6UV7
Internal Part NumberEIS-VY2392M47Y5US6UV7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2392M47Y5US6UV7
Related LinksVY2392M4, VY2392M47Y5US6UV7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2392M47Y5US6UV7 Details Description
Related parts for VY2392M47Y5US6UV7
CONN DB25 CRIMP MALE NICKEL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 200MHZ 10MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 48V datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP PTFE 18PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 42POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 866 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR 4 PHASE 400NH 10A datasheet.pdf