AVX Corporation W1A2ZC472MAT2F
W1A2ZC472MAT2F picture photo
Mfg. Part Number
W1A2ZC472MAT2F
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 4700PF 10V X7R 0504
Datasheet Download
W1A2ZC472MAT2F.pdf
Availability of W1A2ZC472MAT2F
QUANTITY
W1A2ZC472MAT2F Order Process
Ship out your order
Specifications of W1A2ZC472MAT2F
Internal Part NumberEIS-W1A2ZC472MAT2F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W1A2ZC472MAT2F
Related LinksW1A2ZC4, W1A2ZC472MAT2F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W1A2ZC472MAT2F Details Description
Related parts for W1A2ZC472MAT2F
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 26POS VERT 15AU datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 90MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf